Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dne 11.8.2011 se po roce usktečnila již druhá Kolisova dětská olympiáda. Soutěžilo se v překážkovém běhu. Děti musely vylézt i slézt žebřík, absolvovat slalom mezi kuželky, vystoupat na dvě židle, proběhnout mezi příčly položeného žebříku a po otočce překonat prkenou houpačku, podlézt laťku, naložit na nákladní sklápěcí auto všemožné předměty a tímto autem objet hrušku se složením "zboží" do vymezeného prostoru a doběh zakončený klepnutím kladiva o kovadlinu. Měřen byl čas s přesností na setiny sekundy a často právě nepatrné zlomky času rozhodovali o umístění v této disciplíně. Souboje to byli opravdu dramatické. Další disciplínou byl běh v pytlích následovaný přetahovaním lanem. Tentokrát všechny děti soupeřili proti ukrutné síle hostitele HROCHA. Ani nelidská energie nepomohla proti početné převaze kolisovského potěru a vítězství si připsali všechny děti. Soutěžilo se také v sestřelování kuželek vodní puškou.... asi už si na všechny sporty ani nevzpomenu. Závěr soutěžení patřil královské disciplíně a tím je "maraton". Běh na tři kola po hrochové zahradě mezi plůtky a zemědělským inventářem nabízel neopakovatelnou atmosféru. Všechny děti opět obdrželi sladké zlaté medaile a vyhladovělý žaludek byl zasycen jednoťáckým, řeznovickým špekáčkem té nejvyšší kvality. Podrobnější výsledky a fotografie budou časem zařazeny ve fotogalerii.  Dík za krásnou akci!!!

 

 _______________________________________________________________________________________________________

Radek Skalák se stal již dvojnásobným otcem. Ve středu 6.10.2010 se mu narodila dcera Terezka. Gratulujeme!!!

_______________________________________________________________________________________________________

Dne 24.8.2010 se uskutečnila u Hrocha na letním sídle v Řeznovicích Kolisova dětská olympiáda (dále K-D-O). Tentokrát aktivně sportující rodiče a kamarádi se přeměnili do role startétů, měřičů, disciplinární komise, diváků . . .. Soutěžilo se v mnoha disciplínách. ObrazekNapříklad běh v pytlích, běh po zpátku, hod na cíl i do dálky, běh se lžící a bramborem, přetahování lana, překážková dráha, vytrvalostní běh apod. Děti soupeření proživaly intenzivně a bezprostředně. Byly tu i slzy, vyzutá bota při běhu pozpátku, pády, prohry, drobná zranění, vítězství, radost i smutek. Nakonec i odměny. Každý malý olympionik obdržel krásné obrovské čokoládové medaile a mnoho dalších sladkých drobností. Dík zaslouží především Hroch, který zajistil zázemí na krásném místě, ale zejména celou akci zorganizoval a vedl. Z dětí se zúčastnil: Pavel Jiřikovský ml., Jana Jiřikovská, Anna Kocandová, Antonín Stix, Jan Stix, Josef Stix, Milan Stix, Marie Stixová, Zdenička Stixová, Rebeca a Thomas od Marcely, Tomáš Vyžrálek, Václav Vyžrálek a Jindřich Weber. Byla založenä nová tradice K-D-O? Uvidíme v dalších letech.

________________________________________________________________

Podzimní soustředění na tradičním místě v Nové Senince se uskuteční v termínu 7.-11.10.2010 nebo dle individuálních možností. Přihlášky přijímá Petr Kolář mob.: 732 162 168 nebo Josef Kolář ml. mob.: 604 733 394. Jsou plánovány tréninky na horských kolech. Je zde možné uskutečnit pochopitelně běžecký trénink.

________________________________________________________________

Avizované víkendové soustředění v Nové Senince pod Kralickým Sněžníkem se uskuteční ve dnech 30.4. - 2.5.2010. Očekáváme tentokrát bohatou účast sportuchtivých kolisáků. Na programu budou zejména výjezdy na horských kolech.

________________________________________________________________ 

Zasedání členů SKK

Dne 27.1.2010 se uskutečnilo v našem svatostánku (hospůdka u Kolisa), další přátelské posezení. Vyhodnotili jsme poslední závody našich běžců na lyžích a prezentovaly plány dalších závodů a soustředění. Hned následující víkend se běžkaři zúčastní maratonu v Rožnově pod Radhoštěm a pak bude následovat individuální tréninková příprava s možností zúčastnit se některého z mnoha běhů na lyžích. Vše tak směřuje k vrcholu tohoto sportovního roku a tím je Vasův běh ve Švédsku, viz níže. Bikeři vzhledem k počasí, využívají trenažery a další prvky (běh, běžky plavání, posilovna...) ke zvýšení výkonosti. Běžecké závody probíhají i v tomto zimním počasí, ale bez účasti SKK. Jarní vrchol běžců pak bude pardubický Vinařský půlmaraton 17.4. O týden dříve (11.4.) nás čeká, pro změnu pořadatelský vrchol a tím je Kolisova desítka. Očekáváme účast běžců podobnou jako v předchozích letech. V jarních měsících by se mělo uskutečnit na tradičním místě v jesenikách soustředění. Termín zatím není znám. Budeme informovat na našich stránkách.

_________________________________________________________________ 

 

 

V březnu roku 2010 se zúčastní Petr Kolář, Josef Kolář ml., Daniel Novotný a Roman Goldschmidt jako členové Sportovního klubu Moravský Krumlov nejznámějšího běžkařského závodu na světě. ANO jedná se o Vasův běh ve Švédsku, který je svou délkou 90km nejdelším závodem zařazeným do světové série dálkových běhů Vasaloppet. Tohoto závodu se každoročně zúčastňuje 15 000 lidí, ale ani takto organizátory omezený počet zdaleka neuspokojí všechny zájemce. Z ČR se každoročně zúčastní slavného "Vasáku" ne více jak 100 lidí a je velkým úspěchem, že se našim borcům podařilo přihlásit do hlavního závodu. Zásluhu na vyřízení všech formalit potřebných k účasti má zejména Daniel Novotný. Nyní všichni usilovně pracují na zvýšení své kondice (o Romanu nejsou dosud zprávy, ale určitě nelení). Jako doprovod navštíví Švédsko Josef Kolář st. Dále budeme informovat o přípravách a samozřejmě v březnu se těšíme na reportáž přímo ze Švédska.

 

 

_________________________________________________________

Tradiční Kolisova desítka žije!! Po roční odmlce, kdy se v roce 2009 neuskutečnil běžecký závod v Moravském Krumlově Kolisova desítka máme dobré zprávy pro příznivce tohoto běžeckého podniku. Závod se opět uskuteční v neděli 11.4.2010 se společným startem všech kategorií. Podrobné propozice budou k dispozici počátkem roku 2010. Závod bude opět zařazen do seriálu závodů ENVINET CUP. Tímto také laskavě žádáme případné sponzory o finanční případně materiální podporu, která je nezbytná pro další přežití této akce.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________________

 

Náhledy fotografií ze složky Kolisova dětská olympiády

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář