Jdi na obsah Jdi na menu

Rešice Tour 2011

10. 8. 2011

30.7.2011 se uskutečnil 5. ročník MTB závodu Rešice Tour 2011. Závod měl výborně rozjetý Petr Kolář, kdy po prvním kole s mezičasem 63 minut, zachytil rychlejšího závodníka a s ním zrychloval tempo až do osudné zatáčky v lese. V úseku mírného sjezdu následuje nedostatečně označená ostrá levotočivá zatáčka, kterou Petr loni i letos projel rovně. Letos ve snaze udržet svého soupeře nezvládl návrat a následoval neodvratný pád, ketrý skončil obraženými žebry, naraženým ramenem a zhoršeným dýcháním. Po několikaminutovém otřepávání se, následovala jen volnější jízda, navíc zhoršená možností držet řidítka jen jednou rukou. I tak je výsledný čas 2:18:02 hod (11. místo) jen o 1:20 min horší čas jak v loňském roce. ŠKODA. Tak aspoň přejeme rychlé zotavení. A jak si vedly další zavodníci? Hned za Petrem dojel Luděk Kopetka z Vedrovic v čase 2:18:43 hod. Jan Schovanec zastupující vedrovickou líheň byl v cíly klasifikován na 14. místě v čase 2:19:30 hod. Na 15. místě v čase 2:21:40 hod dorazil do cíle Josef Kolář, ml. Běžec Roman Goldschmidt, příležitostný biker zajel čas 2:24:24 hod. a to stačilo na 18. místo. Vedrovickou cyklistickou velmoc na této distanci ještě doplnil Petr Stehura na 17. místě, Petr Šedrla na 21. místě a Jan Žák na 22. místě. Mezi ženami uspěla Pavla Schovancová, která zajela 25km v čase 1:13:06 hod a to stačilo na pěkné 2. místo. Další vedrovické i krumlovské borce najdete na níže uvedených odkazech.