Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petk Kolář komentuje sezónu 2012

21. 12. 2012

Letní přípra krumlovských běžkařů proběhla podle vyjádření všech tří borců (Dan, Golda a Petr) vcelku úspěšně. Společně se setkali na triatlonovém závodě X-terra Melechov, který se koná pravidelně poslední prázdninovou sobotu.

Vynikající letošní triatlonovou formu potvrdil Dan Novotný, který bojoval opět s nejlepšími a vybojoval 6. místo. (Vyhrál letošní mistrovství ČR v duatlonu......). Na 600m plavání, 42km na horském kole v opravdovém vysočinovém terénu a při 10km dlouhém "horském" běhu (s výběhem na kopec Melechov a 709m. n.m.) mezi sebou bojovali Roman s Petrem zhruba v půli 90-ti členého startovního pole. Roman byl nakonec v cíli o pět minut dříve, po vinikajícím běhu. Petr mu sice na "horalu" ujel téměř o 20min., ale ani to nestačilo...? Pro všechny tři to byl , ale opět super zážitek v krásné přírodě a ukončení letní běžkařské přípravy. Poté již kolo budou kluci nahrazovat stále více běžkami na silnici, hůlkami, během, posilováním a pod.

Roman Goldschmidt mimo tento závod absolvoval již jen závod na horských kolech ve Vémyslicích začátkem srpna. Jinak v poklidu běhá, bikoval, plaval i chodil po českých horách.

Petr Kolář se zůčastnil přes léto ještě dalších dvou závodů na horských kolech a to nejznámějšího českého "Krále Šumavy" na 105km v náročném Šumavském terénu. Stejně jako loni dokončil na 190. místě, čímž opět těsně uhájil první startovní vlnu, ikdyž to pro něj bylo letos opravdu hodně "rozbité a teréní". Tohoto závodu se účastnili i krumlovští bikeři - specialisté, ale o tom na jiném místě na těchto stránkách. Ten druhý závod byl pro Petra vrchol "bikování". 14. července v 9:00hod. odstrtoval společně s bratrem Pepinem Rakouský Salzkammergut na 120km s převýšením 3900m, což je jeden z nejslavnějších bikových závodů v evropě! Na pěti různých vzdálenostech se sejde více jak 5 tisíc závodníků. Na 120km startovalo přes tisíc horalů a Petr dojel na 449. místě v čase 8:33 hod. (i přes porouchanou přehazovačku, která jej trápila posledních 50km) a i Pepin dorazil spokojen a plný zážitků na 535. místě v čase 9:44 hod. Každému bikerovi tento závod doporučujem, poněvadž popsat náročnost a přírodní krásy tohoto závodu na papíře prostě nelze. Mimo horského kola Petr přes léto dosti chodil (např. čtyřdenní přechod Karpat, či třídenní výstupy v Tatrách). Také plaval, sem tam vyjel na "kolečkových běžkách" a také trošku posiloval.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář