Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kolisova desítka 2010

11. 4. 2010

Sportovní klub KOLIS jako pořadatel, v běžecké veřejnosti známé ale nenavštěvované Kolisovy desítky, má za sebou již 10. ročník. Stručně by se dal charakterizovat jako mistrovství veteránů třebíčského, brněnského a znojemského okresu. Je již tradicí, že kategorie dorostenců a dorostenek jsou takřka bez účasti (letos pouze jeden dorostenec) a také kategorie žen již druhý ročník po sobě měla pouze tři účastnice. Již několikátý rok tak zůstávají věcné ceny pro dorostence uschovány pro další ročníky. A tak nejobsazenější byli padesátníci, celkem 14 běžců. Zejména zařazení do seriálu závodů Envinet cup zajistilo účast veteránů a mužů do 39 let. Letošní ročník byl obzvláštněn účastí pana Ivana Křivánka ze Slavkova, který na replice dřevěného odrážedla - dresina K.F. Draise z roku 1817 - absolvoval 10km za velkého zájmu přítomných diváků i náhodných kolemjdoucích. Je potěšující, že závodu se letos zúčastnilo celkem 8 krumlováků. 

Do cíle závodu se nejdříve podíval někdejší velký talent českého vytrvalostního běhu Robin Vohlídal, který si za čas 33:15 min (3:19,5/km) lehce připsal další vítězství do poháru Envinet cup. Pokud bude Robin pokračovat v podobném duchu, nebude pochyb o celkovém vítězi. Druhým v pořadí byl zástupce Sportovního klubu KOLIS Ivo Vyžrálek v čase 34:34 min (3:27,4/km) což je nejhorší čas ze všech účastí. Pouze o 20 vteřin za Ivošem doběhl letos prvním rokem "padesátník" Pavel Kratochvíl z Rudíkova, který časem 34:54 vytvořil pro tuto kategorii vynikající traťový rekord. Kompletní výsledky najdete zde. Na celkově 7. místě skončil Daniel Novotný (úspěšný účastník Vasova běhu) hájící barvy rodinné firmy Cykloservis Novotný, ale jinak považovaný za člena SKK. S časem 38:46 min bez speciálního běžeckého tréninku může být nadmíru spokojen. Na celkově 21. místě skončil Miloš Vaníček. Vanda po šesti týdnech tréninku překonal sám sebe a nastoupil na start v domácím, tolik nenáviděném prostředí. Celkem 4x proběhl kolem svého domu a všech sousedů, aby dokázal naplnit moto našeho klubu "Člověk mnoho vydrží, má-li cíl". Odborníky tipovaný cílový výkon 48 min těsně před startem překonal Vanda ještě o osm vteřin. Hned na další pozici pak doběhl Pavel Krška v čase 48:22 min. Za zmínku jistě stojí opakovaná účast pana Bradáče ze Žďáru nad Sázavou, nejstaršího účastníka Kolisovy desítky. V sedmdesáti letech je schopen uběhnout 10 km v čase pod hodinu, což je i pro nás "mlaďochy" obdivuhodné.  V kategorii mužů nad 40 let pak překvapivě porazil Petr Motálek Vaška Ožanu o 5 sekund a potvrdil tak stoupající výkonost. Zkrátka zraje jako víno. Pokud se nepletu, jedná se o Petrův nejlepší výkon na Kolisové desítce. V padesátnících, kromě již zmiňovaného Kratochvíla, uspěl Jaroslav Bohuslav (2. místo) a Arnošt Koreš (3. místo), oba z Třebíče.

Mezi předem na bednu odsouzenými ženami, byla nejrychlejší domácí Kateřina Doubková, závodící za AHA Vyškov. Časem 17:31 min na trati 4450m (3:56/km) si však Katka vítězství plně zaslouží. Třetí byla domácí Silva Divišová - Václavková, předloňská vítězka.  

Jediný dorostenec Vojtěch Čabala ze Znojma neměl s kým soupeřit a tak jeho čas 7:43 min na trati 2225 m (3:28/km) je z tohoto pohledu nekomentovatelný.

Závodu silničních vytrvalců předcházela kategorie "mrňat" na travnaté ploše. Jedná se již o druhý pokus zažehnutí pověstné jiskérky možná budoucích sportovců. Letos byly děti rozděleny do dvou běhů (do 3 let - 30m a do 6 let 60m) Celkem se této akce zúčastnilo 19 převážně místní dětí. Po doběhnutí následoval ještě slalom. Všechny děti obdržely čokomedaile a za slalom navíc kinder vajíčko a další drobný pamlsek z Voňavého krámku Silvy Divišové. Pořadí v těchto kategoriích nevyhlašujeme. Odměnou pro všechny přítomné diváky a rodiče byl zápal a radost v očích sportujících dětí.

Děkujeme sponzorům této akce:

Bistro KOLIS Moravský Krumlov

Cykloservis NOVOTNÝ Moravský Krumlov

Voňavý krámek Moravský Krumlov

Optika Šarka Kocandová

a dalším tichým společníkům.

V neposlední řadě je nutné poděkovat všem pořadatelům a Městské Policii za bezproblémový průběh.

Příští ročník Kolisovy desítky, pokud zachovají sponzoři přízeň, uskutečníme opět v první polovině dubna.

Kompletní výsledky najdete zde

Fotografie ze závodu budou postupně doplňovány.

 

Náhledy fotografií ze složky Kolisova desítka 2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář